İBB Başkanı İmamoğlu Trabzon’a gitti

Haber: HAKAN KAYA – ESRA NUR PERVAN

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek Kaya İmamoğlu ile birlikte bayramın ikinci gününde memleketi Trabzon’a gitti. İmamoğlu, havalimanında horon ekibi ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Aracına bineceği sırada kısa bir konuşma yapan İmamoğlu “İstanbul’umuzun çok güzel eşleşerek iyi hizmetler yapacağı Ortahisar Belediyesi’nde buluşalım” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek Kaya İmamoğlu, bayramın ikinci gününde memleketi Trabzon’a gitti. İmamoğlu’nu  CHP Trabzon İl Başkanı Mustafa Bak, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya ve vatandaşlar karşıladı. Havalimanı çıkışında vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanan İmamoğlu’na üzerinde isminin yazılı olduğu Vakf-ı Kebir ekmeği hediye edildi.

Davul zurna ve horon ekibiyle karşılanan İmamoğlu, vatandaşların yoğun ilgisinden dolayı havalimanı dışında bekleyen aracına gitmekte zorlandı.  “Trabzon seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla aracının başında kısa bir konuşma yapan İmamoğlu şunları söyledi:

“Zahmet ettiniz, bütün hemşehrilerime güzel bir Ramazan Bayramı diliyorum. Hepinizin ailelerine en içten sevgi ve saygılarımı iletiyorum. Güzel şehrimizin, büyüklerimizin ellerinden öperim. Güzel ablalarımız gelmiş. Sizi yürekten, yürekten kucaklıyorum, iyi ki varsınız. Yarın İstanbul’umuzun inşallah çok güzel eşleşerek iyi hizmetler yapacağı Ortahisar Belediyesi’nde buluşalım. Tamam mı? Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. Hepinize hayırlı bayramlar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x